Czy jesteś podróżnikiem mającym skłonność do romansowania?

Na wakacjach możesz ulec pokusie zrobienia czegoś, czego normalnie byś nie zrobił. Uprawianie seksu z kimś spotkanym za granicą może być podniecające, ale może pozostawić Ci coś więcej niż przyjemne wspomnienia, jeżeli będziesz ryzykował. Uprawianie seksu bez zabezpieczenia jest jednym z najbardziej powszechnych sposobów zakażania się wirusowym zapaleniem wątroby typu B przez osoby podróżujące, ponieważ jest ono przenoszone za pomocą nasienia i wydzieliny z pochwy.

O czym powinieneś wiedzieć...

Jeżeli nie używasz prezerwatyw, narażasz się na zakażenie chorobami przenoszonymi drogą płciową, takimi jak HIV i wirusowe zapalenie wątroby typu B. Nawet, jeżeli Twój partner wydaje się być całkowicie zdrowy, może być nosicielem tych chorób

Badania dowiodły, że połowa osób zakażonych wirusowym zapaleniem wątroby typu B wystawiała innych na ryzyko, odbywając z nimi stosunki płciowe bez zabezpieczenia.

Badania wykazały również, że ponad połowa podróżujących, którzy mieli przypadkowe kontakty seksualne za granicą, nie zawsze używała prezerwatywy.

Ostatnie sondaże wykazały, że 16% Europejczyków podróżujących do krajów o niskim ryzyku zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby typu B i krajów o wysokim ryzyku zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby typu B miało wakacyjne przygody.

Fakty dotyczące wirusowego zapalenia wątroby typu B

Wirusowe zapalenie wątroby typu B jest jedną z podstawowych chorób ludzkości i stanowi poważny światowy problem zdrowotny.

Z dwóch miliardów ludzi, którzy zostali zakażeni wirusem zapalenia wątroby typu B ponad 350 mln jest przewlekle zakażonych i narażonych na wysokie ryzyko zgonu z powodu marskości oraz raka wątroby.

Czytaj również: